Stosowanie urządzeń Vitafon i Kosmodisk na bóle kręgosłupa

Mam bóle w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym. Dużo słyszałam i oglądałam reklam na temat urządzenia Vitafon oraz Kosmodisku. Moje pytanie to czy któreś z tych urządzeń Państwo znacie i je byście rekomendowali w walce z moimi dolegliwościami?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety trudno oceniać te urządzenia samemu ich nie testując. Osobiście podchodzę do reklam telewizyjnych z duża dozą sceptycyzmu. Oczywiście warto wypróbować ich działanie, jednak proces leczenia warto pozostawić lekarzom.

Witam serdecznie.
Jedną z przyczyn bólu pleców jest brak aktywności fizycznej, oraz siedzący tryb życia. Niestety wyżej wymienione urządzenia nie poprawiają tego stanu rzeczy, a wręcz go pogłębiają.
Również podchodzę do tego typu rządzeń z dużą dozą sceptycyzmu!