Stosowanie zastrzyków Enoxaparin przy zakrzepicy żył

Witam!mam zakrzepice zyl glebokich na poczatku przez 8 dni mialam zastrzyki enoxaparin 90mg,pozniej zmieniono mi to na tabletki Xarelto 15mg 2razy dziennie przez 3tyg. a teraz biore te same tabletki tylko 20mg 1raz dziennie jestem na leczeniu od stycznia kiedy mi zrobiono badanie na wskaznik INR ktory wynosil wtedy 1 DDimer 0.2 a 3tyg. pozniej DDimer 0.18.zadnych wiecej badan nie mialam czy te wyniki sa prawidlowe bo lecze sie w UK i tak naprawde nie wiem czy dobrze mnie tu lecza

Małgorzata Panek

Norma dla D dimerów to poniżej 500 ug/l. Prawdopodobnie w przytoczonych przez Panią wynikach <0,5. Także wyniki mieszczą się w normie. Postępowanie jakie Pani zalecono jest jak najbardziej prawidłowe.
Pozdrawiam

Witam serdecznie, Xarelto 1x20mg przez minimum 3miesiące i kompresjoterapia II' ucisku w ciągu dziennej aktywności, USG doppler w celu oceny postępu rekanalizacji skrzepliny, unikanie odwodnienia, aktywność fizyczna - ćwiczenia aerobowe, pilne zgłoszenie do w SOR w razie jakiejkolwiek duszności. INR ani d-dimery nie służą do oceny stopnia cofania się zakrzepicy. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog