Stosowanie żelaza przed laparoskopią torbieli jajników

Witam, po Nowym Roku będę miała laparoskopię torbieli jajników. Chciałabym się dowiedzieć czy mam zaprzestać brania preparatów żelaza na kilka dni przed? Ewentualnie jakiś innych leków? Dwa dni przed zabiegiem powinnam też zacząć brać Luteinę. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Zacząć brać Luteinę zgodnie z zaleceniem lekarza. Leki, które ma Pani zażywać na stałe jak przeciw nadciśnieniu, cukrzycy i inne przepisane przez lekarza pozostają a inne, zwłaszcza preparaty samemu kupowane, najczęściej się odstawia. Powinna Pani poinformować lekarza prowadzącego o wszystkich zażywanych specyfikach. Każda informacja jest istotna. I waży na Pani, nie lekarza, zdrowiu.