Stosowanie Zirid a tabletki antykoncepcyjne

witam czy lek Zirid jakos koliduje z tabletkami antykon. Harmonet ktore sa przyjmowane o godz 20.00 a Zirid najpozniej po 18

Małgorzata Panek

Zirid jako lek prokinetyczny przyspiesza perystaltykę jelit, co wpływa na wchłanianie leków stosowanych doustnie, np tabletek antykoncepcyjnych. W związku z tym obniża skuteczność antykoncepcji.
Pozdrawiam