Stosuje nadal dietę a waga stoi w miejscu

Witam! Końcem 2008 roku waga moja sięgała 80 kg przy wzroście 165 cm ,zastosowałam dietę 1000kalorii u w lutym 2009 moja waga osiągnęłam 73 kg ,jest już czerwiec ,ja nadal stosuję dietę a waga stoi :( Dlaczego ??? Co robić ??? Proszę o pomoc Ewa

Witam serdecznie.

Zacznę od tego, iż zaczęła Pani dietę o zbyt niskiej kaloryczności - powinna Pani zacząć od około 1500kcal i tą wartość stopniowo zmniejszać.

W trakcie odchudzania zmniejsza się metabolizm. Początkowo jest on taki, jak w okresie normalnego odżywiania i wtedy się szybko chudnie, natomiast wraz ze zmniejszeniem wartości energetycznej diety on także stopniowo maleje. Pani organizm walczy w ten sposób z "zagłodzeniem" - z tych kalorii, które Pani je on odkłada sobie jakąś część na wypadek głodu. To taka fizjologiczna reakcja zupełnie naturalna.

Jeśli Pani mimo wszystko dalej będzie utrzymywać dietę, a do tego doda jeszcze aktywność fizyczną, zacznie Pani znów tracić na wadze. Najważniejsze to nie rezygnować z diety i zwiększyć aktywność fizyczną.

Jeśli teraz nagle wróci Pani do dawnych nawyków żywieniowych pojawi się efekt jo-jo - wszystkie kilogramy, które udało się Pani zrzucić - wrócą. Kiedy skończy się Pani odchudzać należy stopniow zwiększać kaloryczność diety. Jest to tak zwane wyprowadzanie z diety. Można na nim przytyć 1-2kg, ale na pewno nie 7.

Najważniejsze to się nie załamywać. Proszę dalej stosować dietę, nie podjadać między posiłkami, nie jeść tłustych rzeczy i ćwiczyć!

Pozdrawiam serdecznie.