Stosuję Pani rady, ale co dalej?

Witam. Stosuję się do Pani zaleceń i w ciągu około dwóch tygodni schudłam tylko dwa kilogramy. Zaczęłam więcej ćwiczyć i widzę poprawę w wyglądzie mojej sylwetki, wchodzę także w mniejszy rozmiar spodni. Jednakże waga stoi teraz w miejscu, a bardzo mi na tym zależy, żeby ta waga jednak spadła, ponieważ takie jest zalecenie mojego lekarza. Mam kolejne pytanie. Czy rozrost mięśni może zwiększać wagę? W ciągu ostatniego miesiąca chodzę na siłownię od 3 do 5 razy w tygodniu i spędzam tam od 30 minut do półtorej godziny. Czy herbaty wspomagające odchudzanie mogą powodować zawroty głowy i mdłości? Pozdrawiam, Nina
ponad rok temu

Witam!

Tak, zastój masy może być pozorny. Wynika to z faktu, iż tkanka tłuszczowa jest lżejsza od tkanki mięśniowej. Regularnie ćwicząc, doprowadza Pani do rozwoju tkanki mięśniowej, przez co masa ciała może wzrosnąć, mimo braku przyrostu tkanki tłuszczowej.

Inną sprawą jest fakt, iż może Pani wypijać duże ilości wody o wysokiej zawartości sodu. Sód zatrzymuje wodę w organizmie, co może dawać wrażenie przyrostu masy ciała.

Nie podała Pani obecnej masy ciała i wzrostu. Być może osiągnęła Pani idealną masę ciała, przez co organizm walczy z dalszą jej utratą.

Odnośnie zawrotów, przyczyną mogą być intensywne ćwiczenia. Nie ma Pani problemów z ciśnieniem krwi? Oczywiście herbaty (nie podała Pani składu) mogą potencjalnie wywoływać wspomniane przez Panią objawy. Każdy organizm może reagować na różne składniki żywności w sposób indywidualny. Najlepiej, jeśli uda się Pani do lekarza.

Pozdrawiam