Stosunek 1 dzień po okresie w prezerwatywie a ryzyko ciąży

witam kochałam się z moim chłopakiem 1dzien po okresie ( 7 dzień cyklu- krwawienie do 6 dnia). Moje cykle są co 28 dni. oczywiście użyliśmy prezerwatywy , która ani nie pękła ani się nie zsunęła. po wszystkim oczywiście ją sprawdziliśmy. około 11-12 dnia cyklu miałam już gęsty śluz z wyglądu przypominający białko kurze. teraz jest 17 dzień cyklu a ja odczywam tkliwość piersi i ból jajników. proszę mi powiedzieć jakie ww opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na zapłodnienie jest znikoma.

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej są spowodowane owulacja. Ryzyko ciąży w tym przypadku jest znikome.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Nie ma powodów do niepokoju. Opisane objawy najpewniej są wynikiem zbliżającej się miesiączki - proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.