Stosunek analny w ostatni dzień miesiączki a ryzyko ciąży

Uprawiałam z chłopakiem seks analny w ostatni dzień poprzedniego okresu. Teraz spóźnia mi się już trzy dni i mam lekkie obawy, boje się że coś mogło wyciec, chodzi mi o śluz, preejakulat ponieważ wytrysk był na zewnątrz. Dodam że od miesiąca bardzo intesywnie ćwicze bez dnia przerwy a po treningach padam na twarz i do tego mniej jem. Jak myślicie czy to może mieć związek ze spóźniającym sie okresem czy może jednak powinnam martwić się o tą pierwszą sprawę ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek analny nie predysponuje do ciąży. Możliwe jest jednak opóźnienie okresu wynikające z nadmiernego wysiłku fizycznego.