Stosunek bez wytrysku a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Czy jesli ostatni stosunek odbyl sie gdy w opakowaniu bylo jeszcze 6 tabletek aktywnych i 4 placebo to czy moge odstawic bezpiecznie tabletki bez ryzyka ciazy? Czy lepiej zaczac kolejne opakowanie? Dodam tez, ze podczas stosunku moj chlopak nie skonczyl we mnie. Z gory dziekuje za odpowiedz!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można teraz odstawić tabletek. Najbezpieczniej byłoby wybrać je do końca. Można pominąć 4 tabletki placebo.