Stosunek bez wytrysku a ryzyko zapłodnienia

Mój problem polega na tym, że 3 dni po owulacji kochałam się z chłopakiem, bez zabezpieczenia, ale tylko 5 min. i bez wytrysku ani nic, bo nie był w stanie, żeby mu stanęło. Dodam, że miałam już przez 2 dni śluz niepłodny. Przepraszam, że może trochę niejasno opisałam, ale nie umiałam jakoś dobrać zdań. Trochę się martwię, bo nie chciałabym być w ciąży. Bardzo proszę o poradę jakąś.

Witam! Każdy stosunek, nawet nie zakończony wytryskiem w pochwie może zakończyć się zapłodnieniem i ciążą. W stanie podniecenia u mężczyzny z penisa wydziela się preejakulat, w którym znajdują się małe ilości plemników. Dlatego stosunek przerywany nie jest skutecznym sposobem antykoncepcji i może doprowadzić do zapłodnienia. Również metoda badania śluzu jest bardzo zawodna. Proszę także pamiętać, że okres niepłodny rozpoczyna się 4 dni po ostatnim dniu śluzu płodnego i kończy z chwilą pojawienia się śluzu płodnego. Z tego co zrozumiałem z Pani wiadomości, ryzyko ciąży jest niewielkie ale jednak istnieje. Proszę poczekać do terminu, w którym powinna u Pani rozpocząć się miesiączka. Jeśli spóźni się kilka dni proszę kupić test ciążowy lub iść do ginekologa aby ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Jeśli chce Pani uniknąć zajścia w ciąże polecam zacząć stosować bardziej skuteczne metody antykoncepcji, chociażby prezerwatywy. Najskuteczniejszą metodą niedopuszczenia do zapłodnienia jest przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych przepisanych przez ginekologa. Pozdrawiam