Stosunek bez wytrysku w dni niepłodne

Witam,

mam 20 lat, kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, ale miałam wtedy dni niepłodne i wytrysk nastąpił na zewnątrz.
6 dni po terminie miesiączki zrobiłam test ciązowy i wynik był ujemny. Zaczynam sie martwić:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Z opisanej przez Pani sytuacji wynika, że szansa zajścia w ciążę jest minimalna. Gdyby rzeczywiście zaszła Pani w ciążę, to test ciążowy na 6 dni po dacie spodziewanej miesiączki powinien dać wynik pozytywny. Dla pewności i uspokojenia proponuję powtórzyć test ciążowy za parę dni, gdyby miesiączka nie pojawiła się. Pojedyncze zaburzenia cyklu menstruacyjnego nie są niczym niezwykłym nawet u w pełni zdrowych i płodnych kobiet.

Pozdrawiam serdecznie!