Stosunek bez wytrysku w miesiącu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, moja sytuacja wygląda następująco: Przez miesiąc brałam tabletki antykoncepcyjne, lecz odstawiłam je. W następnym miesiącu kochałam się bez zabezpieczenia w 16 dniu cyklu licząc za 1 dzień cyklu ten dzień, w którym powinnam zacząć drugie opakowanie tabletek po tygodniowej przerwie. W trakcie stosunku nie doszło do wytrysku. Jaka jest szansa na zajście w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie sposób przewidzieć kiedy wystąpi owulacja po odstawieniu tabletek. Stosunek odbyty w najbardziej płodnym okresie, zakończony wytryskiem, wiąże się z prawdopodobieństwem zapłodnienia na poziomie ok 35%. W Pani przypadku jest to dużo niższa szansa, gdyż do wytrysku nie doszło i nie wiadomo czy była Pani w okresie płodnym. Proszę odczekać co najmniej dwa tygodnie od stosunku i wykonać test ciążowy, jeśli nie pojawi się miesiączka. Pozdrawiam serdecznie!