Stosunek bez zabezpieczeń a ryzyko ciąży

Przez 4 miesiące uprawiałam seks z jednym partnerem bez zabezpieczeń. Seks był około 4-5 razy w tygodniu bez względu na dzień cyklu, przerywaliśmy go w momencie, gdy partner czuł, że niedługo dojdzie. Nie planujemy dziecka, ale też nie zmartwilibyśmy się gdybym zaszła. Jednak mimo tylu ryzykownych sytuacji nie było wpadki. Powinnam się martwić, że któreś z nas może być bezpłodne? Mam 21 lat a mój partner 24.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Mimo iż stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji to jednak zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia. W opisanym przypadku nie ma jeszcze powodu do obaw o płodność partnerów.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie wiem kiedy odbywały się stosunki. Niemniej jednak jeżeli dochodziło do zbliżenia w każdym tygodniu cyklu jest to zastanawiające i warto skorzystać z porady ginekologa.