Stosunek bez zabezpieczenia 3 dni po skończeniu okresu

Kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia (pełny wtrysk do pochwy) Było to 3 dni potem, jak skończył mi się okres. Cykle mam tak ok 30 dni. Czy możliwe że jestem w ciąży?

Milena Lubowicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia wiąże się z ryzykiem ciąży. Proszę wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki, gdyby się nie pojawiła lub poziom BhCG z krwi, który można wykonać już 10 dni po prawdopodobnym zapłodnieniu.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe ponieważ plemnik może przeżyć w drogach rodnych kobiety około 7 dni. W sytuacji wcześniejszej owulacji jest możliwość zapłodnienia. Choć nie duża.