Stosunek bez zabezpieczenia i bez wytrysku dzień po okresie a ryzyko ciąży

Witam. Dzień po miesiączce uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Chłopak nie "skończył" we mnie, ale wiem ze przed wytryskiem wydziela się ejakulat, który zawiera plemniki. Czy mogę być w ciąży ? Czy dzień po okresie jest dniem bezpłodnym ? Dodam, że mój śluz jest bardzo niewielki i przeźroczysty - po tym rozpoznaje no oko moje dni bezpłodne, bo podczas płodnych mam go bardzo dużo i jest jak "białko" z jajka. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle dni po okresie płodne to czas niepłodny. 14 przed kolejnym okresem jest owulacja a 3 dni przed nią zaczynają się właśnie dni płodne.

Witam. Chociaż prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bezpośrednio po miesiączce nie jest duże, zależy ono głównie od długości cyklów menstruacyjnych - przy cyklach krótszych niż 26 dni ryzyko zajścia w ciążę jest największe.