Stosunek bez zabezpieczenia przy staraniu się o dziecko a dni płodne

25 grudnia skończyła mi się miesiączka, a od 27 grudnia do 2 stycznia współżyłam ze swoim partnerem bez zabezpieczenia. Bardzo chcemy mieć dziecko. Cykl mam regularny.
Czy w takim przypadku mogłam zajść w ciążę? Czy w tym okresie przypadły mi dni niepłodne? Proszę o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Plemniki przeżywają w drogach rodnych maksymalnie 7 dni. Ostatni raz współżyli Państwo w 9 dniu cyklu. Owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu. Tak więc jeśli Pani cykle są 30-dniowe lub krótsze, to tak, mogło dojść do zapłodnienia. Najlepiej jednak współżyć (też) w okresie okołoowulacyjnym- wtedy szansa jest największa.
Więcej o wyznaczaniu dni płodnych przeczyta Pani w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
Pozdrawiam serdecznie!