Stosunek bez zabezpieczenia w czasie dni niepłodnych

Witam, kochałam się z moim partnerem bez zabezpieczenia, lecz podczas dni niepłodnych, do wytrysku doszło na zewnątrz, lecz sperma spłynęła po moim pośladku i poczułam lekką wilgoć również na wargach sromowych. Szybko umyłam się w okolicach intymnych. Czy istnieje możliwość, że doszło do zapłodnienia? Za 2-3 dni powinnam dostać okres i wszystko wskazuje na to, że tak będzie, ale mimo to proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Zarówno okres, w którym doszło do współżycia, jak i sam stosunek przerywany sprawiają, że szansa na zapłodnienie jest bardzo niska. Aby ciąża była w ogóle możliwa, musiało by dojść do przesunięcia owulacji w czasie w stosunku do normalnego cyklu. Proszę jednak pamiętać, że stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną i podejmowanie takiego ryzyka w okresie płodnym prędzej czy później może zakończyć się niechcianą ciążą. Pozdrawiam serdecznie!