Stosunek cztery dni przed odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych

5(wtorek) sierpnia wzielam swoja ostatnią tabletke antykoncepcyjną vibin, ktore bralam rok czasu, codziennie o stałej porze-byla to ostatnia tabletka w tym opakowaniu. Ostatni stosunek bez prezerwatywy, odbyl sie w sobote 1 sierpnia (sobota).Stosunek nie odbyl się do konca w srodku pochwy. W trakcie 7 dniowej przerwy nie odbyl sie stosunek, ale nie rozpoczelam nowego opakowania, gdyz chcialam odstawic tabletki. Czy we wlasciwym momencie je odstawilam, czy w tym przypadku istnieje ryzyko ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o ciążę. Warto jednak podkreślić, że teraz konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie.