Stosunek dzień po skończeniu okresu a prawdopodobieństwo ciąży

Kochałam się z chłopakiem dzień po okresie , prawdopodobnie skończył we mnie , cykl trwa z reguły 26-27 dni , czy są jakiekolwiek szanse żebym mogła zajść w ciąże ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie podała Pani jak długo trwa krwawienie. Dni płodne w tym momencie przypadają na okres od 9 do 17 dnia cyklu. Tak więc jeżeli stosunek odbywał się w np 4 czy 5 dniu prawdopodobnie nie ma powodów do obaw.

Witam! Według ogólnych zasady były to dni nieplodne, więc szansa na zapłodnienie jest niewielka. Proponuje wykonać test ciazowy w 14 dniu po stosunku

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.