Stosunek miesiąc po porodzie a krwawienie

Witam jestem miesiac po porodzie i z chlopakiem sie kochalismy na 5 tydzien i po tym zauwazylam krwawienie bole brzucha jak by okres . Nie wiem dlaczego mam takie krawienie

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie można jednoznacznie określić przyczyny krwawienia na podstawie podanych informacji. Jeżeli nie karmi Pani piersią, to miesiączki nie można wykluczyć, jednak najprawdopodobniej objawy są spowodowane faktem zakończonej przed miesiącem ciąży - pomimo zmniejszenia obwodu brzucha obkurczanie i regeneracja macicy może trwać do kilku miesięcy po porodzie. Jeżeli krwawienia będą się powtarzać to wskazany jest kontakt z ginekologiem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie
W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z ginekologiem. Możliwe iż jest to już menstrucja choć warto wykluczyć także inne możliwości po wykonaniu badania.