Stosunek płciowy w czasie miesiączki

Mam nieregularne miesiączki tzn. 32-35 dni. Ostatnią miała 18 stycznia kochałam się z chłopakiem. W czasie jej trwania tzn. 21stycznia, oczywiście bez zabezpieczenia. obecnie jest 23 luty i nie mam miesiączki. Zrobiłam test ciążowy wczoraj, wyszedł negatywny, jednakże bolą mnie piersi i podbrzusze, poza tym od 20 lutego chodzę częściej siusiu.
Czy ja mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Stosunek płciowy w czasie miesiączki praktycznie nigdy nie kończy się ciążą. Jest to związane z tym, że tym czasie prawie nigdy nie dochodzi o owulacji (jajeczkowania), dodatkowo błona śluzowa macicy jest złuszczona i nie gotowa na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej. Negatywny test ciążowy tylko potwierdza tę tezę.
Objawym które Pani prezentuje wskazują, że miesiączka niedługo się pojawi. Bóle podbrzusza i częste oddawanie moczu może wskazywać na zakażenie układu moczowego. Stosunki płciowe odbywane w czasie miesiączki zwiększają znacznie ryzyko ich występowania.
W związku z powyższym proponuję wizytę u lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania, wykonania badań (badanie ogólne moczu, posiew?) i leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.