Stosunek przerywany a przesunięcie okresu

Mam mały problem, ponieważ ostatnia miesiączka spóźniła mi się o tydzień i trwała tylko 3 dni. Zaraz po tym miałam stosunek przerywany i następnego dnia miałam plamienie. Kolejny stosunek przerywany miałam kilka dni później. Czy jest możliwość, że podczas tego okresu miałam dni płodne i owulację jeżeli zazwyczaj mam cykle 26 dniowe? Jest możliwość, że mogłam zajść w ciążę? Nie wiem czy powinnam się denerwować..
KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
prawdopodobieństwa zajścia w ciążę nie można wykluczyć. Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy.
Metoda antykoncepcji w postaci stosunków przerywanych jest metodą mało skuteczną, nie uwzględnia ona zaburzeń czasu trwania cyklu miesiączkowego, spowodowanych wieloma czynnikami.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stosunek przerwyany sam w sobie predysponuje do zapłodnienia, ponieważ preejakulatmoże zawierać zdolne do zapłodnienia plemniki. W opisanej sytuacji pierwszy stosunek odbywał się jeszcze w czasie dni nieplodnych, zaś drugi mógł już pokryć się z początkiem dni płodnych. Szansa na ciąże istnieje.