Stosunek przerywany a przesunięcie okresu

Mam mały problem, ponieważ ostatnia miesiączka spóźniła mi się o tydzień i trwała tylko 3 dni. Zaraz po tym miałam stosunek przerywany i następnego dnia miałam plamienie. Kolejny stosunek przerywany miałam kilka dni później. Czy jest możliwość, że podczas tego okresu miałam dni płodne i owulację jeżeli zazwyczaj mam cykle 26 dniowe? Jest możliwość, że mogłam zajść w ciążę? Nie wiem czy powinnam się denerwować..
KOBIETA ponad rok temu

Poród w wodzie

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
prawdopodobieństwa zajścia w ciążę nie można wykluczyć. Dla pewności powinna Pani wykonać test ciążowy.
Metoda antykoncepcji w postaci stosunków przerywanych jest metodą mało skuteczną, nie uwzględnia ona zaburzeń czasu trwania cyklu miesiączkowego, spowodowanych wieloma czynnikami.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Stosunek przerwyany sam w sobie predysponuje do zapłodnienia, ponieważ preejakulatmoże zawierać zdolne do zapłodnienia plemniki. W opisanej sytuacji pierwszy stosunek odbywał się jeszcze w czasie dni nieplodnych, zaś drugi mógł już pokryć się z początkiem dni płodnych. Szansa na ciąże istnieje.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty