Stosunek przerywany bez zabezpieczeń a ryzyko ciąży

Witam, 3 dni po zakończonym okresie mojej kobiety odbyliśmy stosunek przerywany, bez zabezpieczeń. Wytrysk odbył na zewnątrz, bez kontaktu ze sferami intymnymi, niemniej 10 minut po pierwszym stosunku odbyliśmy kolejny. Uprzednio wziąłem prysznic i umyłem dokładnie okolice napletka. Stosunek miał miejsce przed dniami płodnymi i co najmniej 8 dni przed owulacją. Obawiamy się, że pozostałości spermy mogły się wydostać podczas drugiego stosunku. Czy w przytoczonej sytuacji możliwa jest ciąża?

Milena Lubowicz

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i ryzyko ciąży istnieje. Nie jest ono duże ze względu na przytoczone okoliczności, ale nie można wykluczyć zapłodnienia.
Pozdrawiam