Stosunek przerywany podczas okresu

Dostałam okres 11 maja,w ten dzień uprawiałam z nim stosunek przerywany. Również 13 maja uprawiałam z nim stosnek, moje ostatnie cykle trwały 31,25,25,25,25,34. Jak duże jest ryzyko ciąży? Czy powinnam zażyć tabletkę PO?

Witam. Ryzyko ciąży w tym przypadku jest niewielkie. Proszę jednak pamiętać że stosunek przerywany nie jest skutecznym sposobem zapobiegania ciąży.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży. Tabletka po działa tylko do 72h po stosunku.