Stosunek przerywany w 14. dniu cyklu z wytryskiem na zewnątrz a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Mam 25 lat. Wcześniejsza miesiączka była16 lipca kolejna po 27dniach czyli 11 sierpnia. Z moich obliczeń wynika że 14 dnia czyli 24 sierpnia kochałam się z narzeczonym był to stosunek przerywany, wytrysk był poza pochwą (na zewnątrz) jakie jest prawodopodobieństwo zajścia w ciąże? Proszę o radę Marta
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam Pani Marto!
Nie da się procentowo wyliczyć, jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Każdy stosunek bez zabezpieczenia może potencjalnie zakończyć się ciążą. W opisanym przez Panią przypadku istnieje ryzyko ciąży, gdyż stosunek odbywał się w dni płodne i ponadto nie stosowali Państwo żadnej metody antykoncepcyjnej. Mimo iż do wytrysku doszło poza pochwą, w płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki i może dojść do zapłodnienia. Jeżeli w oczekiwanym dniu nie dostanie Pani miesiączki, radzę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
Mariusz Sadowski Ginekolog
60 poziom zaufania

Jest takie prawdopodobieństwo, gdyż przed własciwym wytryskiem następuje tzw.bierny wypływ płynu, w którym też mogą znajdować się plemniki. A kto Ci taką antykoncepcję polecił- chyba nie ginekolog?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty