Stosunek seksualny z prezerwatywą po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a możliwość zajścia w ciążę

Witam, 1,5 miesiąca temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne na jakis czas. W 19 i 20 dniu cyklu współżylam z chłopakiem z prezerwatywa. Dodatkowo chłopak wyciagnal członek zaraz przed wytryskiem. Jednak 2-3 pierwsze ruchy były dosc ,, tepe" przez mala ilość sluzu, potem bylo juz ,,gladko". Czytałam ze moze to prowadzic do przetarcia prezerwatywy (jednak nie doszlo do pekniecia), a przez owo przetarcie mogą przenikac plemniki. czy w takim razie mam podstawy by obawiac się ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stosunek odbywał się z prezerwatywą szansa na ciążę jest mała. Aby plemniki przeniknęły do pochwy musiałoby nastąpić uszkodzenie prezerwatywy a do takiego nie doszło więc nie ma powodów do obaw.