Stosunek w dni płodne, normalna miesiączka a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne. Cykl jest regularny co 28dni. Po 2 tygodniach 30listopada dostałam normalnie miesiączkę, która była obfita przez 2 dni. Czy mogło dojść do zapłodnienia? który to mógłby być tydzień?

Tomasz Pielak

Witam serdecznie. Gdyby doszło do zapłodnienia w okolicy 16 listopada ( tak wynika z Pani 28-dniowego cyklu), w tej chwili byłby to 5-ty tydzień ciąży. Natomiast jeśli wystąpiła miesiączka, szanse są niewielkie, chyba że krwawienie różniło się od normalnej miesiączki w jakiś sposób, np. było mniejsze niż zwykle, nieco innego koloru itp. Wówczas mogłoby to oznaczać, że w czasie krwawienia doszło do implantacji zarodka, czyli zagnieżdżenia w jamie macicy. Proszę zrobić test ciążowy, który rozwieje wątpliwości, a jeśli okaże się, że test jest pozytywny, proszę zgłosić się do lekarza ginekologa-położnika, który potwierdzi ciążę. Pozdrawiam.