Stosunek w dniu pominięcia tabletki antykoncepcynej a ryzyko ciąży

Witam. Antykoncepcje stosuję już od trzech lat i nigdy nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Niestety w tym miesiącu zapomniałam o 2 tabletce z pierwszego tygodnia. Normalna pora przyjmowania to 21:30, a przyjęłam ją o 6:00 rano czyli nie minęło 12 godzin. W dzień pominięcie odbyłam stosunek. Czy jest ryzyko? Czy powinnam jakoś się zabezpieczać dodatkowo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko jest minimalne. Proszę jednak nie wykonywać przerwy pomiędzy tym a kolejnym opakowaniem tabletek.