Stosunek w dzień pominięcia tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam, moja dziewczyna zaczęła przyjmować 3 opak. tabl Yasminelle. W sobote 30.11 o 19 powinna przyjac tbl nr 4 ale przyjeła ja dopiero w niedziele 1.12 o 12. Stosunek byl w sobote 30.11 kolo godz. 19. Nadmieniam, ze wg kalendarzyka dni płodne powinny sie zaczac w poniedziałek 2.12. Czy mamy powody do obaw jeśli chodzi o ciąże? Dziekuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym powiedzieć iż metoda kalendarzyka nie ma nić wspólnego z cykle gdy kobieta stosuje antykoncepcję hormonalną. W zaistniałej sytuacji istnieje duża szansa iż ochrona antykoncepcyjna zostanie zaburzona. Powinno się teraz stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres tygodnia.