Stosunek w ostatni dzień okresu bez zabezpieczenia a możliwość ciąży

uprwiałam seks z moim chłopakiem w 5 ostatni dzien miesiaczki bez zabezpieczenia, chlopak nie skączył we mnie, miesiaczkę mam co 23-28 dni,czy jest możliwość zajścia w ciąże?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli twoje cykle są regularne a stosunek odbył się pod koniec okresu krwawienia to szansa na ciążę jest minimalna. Jednakże przy cyklach krótszych niż 26 dni ryzyko takie istnieje. Nie mogę tego jednak wykluczyć stąd moja sugestia aby wykonać test ciążowy w 14 dni po stosunku.