Stosunek w ostatni dzień okresu i pęknięta prezerwatywa

Witam ! Moje cykle trwają mniej więcej 30-32 dni. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 13.10. Dzisiaj w nocy uprawialiśmy seks z chłopakiem, jednak pękła nam prezerwatywa, czego nie zauważyliśmy. Chłopak twierdzi że nie doszedł we mnie, jednak nie mamy 100 % pewności. Wydawało się że wczoraj był to ostatni dzień okresu ( trwają ok.5- 6 dni ), jednak dzisiaj rano wystąpiło brązowe plamienie. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno jednoznacznie określić czy były to już dni płodne czy nie. Nie mniej jednak pęknięta prezerwatywa stwarza zagrożenie ciążą. Jeżeli to brązowe plamienie wystąpiło bezpośrednio po stosunku raczej nie jest to oznaka ciąży a prawdopodobnie krwawienie kontaktowe.