Stosunek z partnerem chorym na kiłę

16 dni temu uprawialem seks analny i oralny bez zabezpieczenia. Dzisiaj sie dowiedzialem ze moj partner ma kiłe (wynik pozytywny). Kiedy moge zrobic wiarygodne badania i jakie? Czy lecznie odbywa sie tylko w trybie ambulatoryjnym? Czy mozna rozpoczac lecznie bez wyników (ze wzgledu na zbyt krotki okres od potencjalnego zakazenia), jezeli wiem ze ta osoba jest na 100% chora? Ile trwa lecznie gdy choroba zostanie wykryta wczesnie? Minelo dopiero 16 dni a wiem ze moj partner jest chory.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Odczyn VDRL jest odczynem serologicznym wykonywanym jako test przesiewowy w kierunku kiły wczesnej. Pozytywizacja odczynu następuje po około miesiącu od zakażenia, w związku z tym wynik Pani ewentualnego badania wykonanego obecnie będzie niewiarygodny. Więcej informacji na temat kiły znajdzie Pan tu: http://portal.abczdrowie.pl/kila