Stosunek z prezerwatywą a ciąża

Witam.
Dnia 14 lutego kochałam się z moim chłopakiem przy użyciu prezerwatywy. W wyznaczonym czasie dostałam miesiączki. Teraz powinnam dostać miesiączkę 2 dni temu. Wykonałam test ciążowy i wynik był negatywny. Dodam, że test robiłam popołudniu. Mam za to dziwne objawy: przez dwa dni miałam zawroty głowy i cokolwiek bym nie zjadła odbija mi się cały dzień.

Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Negatywny wynik testu ciążowego w terminie spodziewanej miesiączki praktycznie wyklucza ciążę. Ewentualnie można wykonać jeszcze jeden test ciążowy, innej firmy, aby wykluczyć błąd wynikający z wady testu.
Oczywiście jeśli stosunek płciowy odbył się z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy szansa na to, że zaszła Pani w ciąże jest bardzo mała, można uznać, że nie istnieje.

Opóźnienie miesiączki o kilka dni jest w przypadku młodych kobiet bardzo częste. Może być związane ze stresem, infekcją czy też innymi chorobami. Uważam, że powinna Pani spokojnie doczekać na jej pojawienie się.

Jednocześnie proponuję w przypadku nasilenia się objawów, które teraz Pani odczuwa, zgłoszenie się do swojego lekarza rodzinnego w celu zbadania i ewentualnego wdrożenia leczenia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.