Stosunek z prostytutką a oznaki zarażenia HIV lub chorób wenerycznych

Witam. Kilka tygodni temu miałem stosunek z prostytutką (w zabezpieczeniu) lecz oral bez. Teraz zauważyłem objawy grzybicy penisa (łuszcząca się skóra na żołędziu, czerwona plamka i swędzenie). Czy to oznaka zarażenia hiv czy jedynie chorób wenerycznych jak np. grzybica. Czy stosowanie leku clotrimazolum powinno pomóc czy zrobić także badania na hiv? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam.

Stosunek z niepewnym co do zdrowia partnerem zawsze niesie ryzyko zarażenia. Prezerwatywa to dobra ochrona, lecz nie daje 100% pewności. Może się bowiem zsunąć co ułatwia wniknięcie patogenów. Proszę udać się do lekarza-tylko on może zaordynować leki. Testy na obecność wirusa HIV można wykonać, lecz pewność dają dopiero po pół roku od zainfekowania.

Pozdrawiam.