Stosunek z zabezpieczeniem podczas okresu a możliwość zapłodnienia

Witam. Okres dostałam 30.08, wczoraj kochałam się z chłopakiem oczywiście z zabezpieczeniem i jeszcze podczas okresu, ale skończył w prezerwatywie, czy w jakiś sposób mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, że miesiączki mam nieregularne. Co 21- 22 dni.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli prezerwatywa nie pękła, ryzyko zajścia w ciążę jest w takiej sytuacji jest znikome. Oczywiście nie mogę tego wykluczyć w 100% ponieważ skuteczność antykoncepcji przy pomocy prezerwatywy oceniana jest na przeszło 99%. Zawsze więc zostaje niewielki ułamek szansy. Zwykle jednak w takiej sytuacji nie ma powodów do obaw.