Stowarzyszenia, grupy wsparcia, samopomocy, organizacje charytatywne itp. chcące wspierać osoby chore, w tym dotknięte zaburzeniami lękowymi - gdzie ich szukać?

W zamieszczonym w portalu artykule pt. „Nerwice - rokowanie i powikłania”, piszecie Państwo w punkcie zatytułowanym Wpływ nerwic na życie społeczne i finanse pacjenta: „Osoby cierpiące z powodu zaburzeń lękowych bardzo często są postrzegane jako, w pewnym stopniu, nieprzystosowane do życia w społeczeństwie (...) Wiążąca się z tym niemożność zdobycia bądź też trudność w zdobywaniu środków do życia powoduje, że często osoby takie borykają się z problemami finansowymi bądź też, mimo woli, są zależne od innych w tej kwestii (...). Dlatego też powstają liczne stowarzyszenia, grupy wsparcia, samopomocy, organizacje charytatywne itp. chcące wspierać osoby chore, w tym dotknięte zaburzeniami lękowymi. Ważne, by każdy miał świadomość istnienia takich organizacji i choć w pewnym stopniu umiał odpowiednio pokierować chorą osobę – czy to do lekarza, czy psychologa, czy też innych ludzi umiejących pomóc.” Czy moglibyście Państwo zamieścić adresy lub nazwy stowarzyszeń czy organizacji pomagających ludziom chorym na zaburzenia lękowe? Wiem, że mogę sobie poszukać w Internecie sama, ale to wbrew pozorom nie takie proste :), a internetowe portale "wspierające" czasem potrafią wprowadzić w stan całkowitej rozpaczy, bezradności i braku nadziei...

ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

przekazałem ten problem redakcji naszego portalu.

Trudno jednak będzie wymienić choćby wszystkie tego typu organizacje działające w naszym kraju. Zazwyczaj działają one przy szpitalach psychiatrycznych bądź poradniach zdrowia psychicznego, i myślę, że najlepiej tam jest skierować pierwsze kroki. Z pewnością personel tych placówek będzie dysponować jakimiś danymi kontaktowymi organizacji samopomocy bądź grup wsparcia.

Pozdrawiam serdecznie