Strach przed błędnym wynikiem beta-HCG a możliwość wykluczenia ciąży

Witam! Od roku stosowałam tabletki antykoncepcyjne- teraz przerwalam, gdyż już ich nie potrzebuję. 15. 11 (21 dzien cyklu) odbyłam stosunek przerywany, dniach 5-11.11 stosowałam antybiotyk Lincocin. Krwawienie z odstawienia zarówno w listopadzie jak i w grudniu wystapilo o czasie, ale bylo skąpsze niż do tej pory- pierwszy dzień normalny, a potem bardziej śluz z krwią. Wykonałam 10.12 i 19.12(pierwszy dzień kolejnego krwawienia z odstawienia) test beta HCG z krwi i oba wyniki 0,1 mlU/ml. Z kolei 29.12 byłam u ginekologa i po usg dopochwowym pani doktor nie stwierdzia żadnych zmian- jedynie zbliżająca się owulację i przodozgięcie szyjki macicy. Tego samego dnia test płytkowy tez był negatywny. Strasznie duzo sie naczytalam o błędnych testach beta hcg i chyba wariuję. Dodam, że pobolewały mnie kilka dni temu jajniki i teraz mam tkliwe sutki. Czy ciążę można wykluczyc na 100%? Dziękuję i pozdrawiam!

Milena Lubowicz

Jeżeli później nie odbywała Pani stosunku, to po testach ciążowych oraz wyniku usg można ciąże wykluczyć.
Pozdrawiam