Strach przed ciążą po niepełnym stosunku

Nie wiem czy jestem w ciąży. Za tydzień mam termin miesiączki. Kiedy byłam blisko z moim partnerem doszło do krótkiego kontaktu ale nie doszło do pełnego zbliżenia. Mam 20 lat i nigdy nie miałam takiej sytuacji. Teraz nie wiem czy zabezpieczyć się w tabletki których skutkiem ubocznym jest poronienie(np. Arthrotek Forte). Dopiero zaczynam studia i boję się strasznie. A może powinnam się uspokoić i poczekać do miesiączki? Do zbliżenia doszło 20.09(był to 12 dzień cyklu, cykl długości 28 dni).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. 12 dzień cyklu to już okres dni płodnych. Stąd też nie mogę wykluczyć ciąży. Proponuję test ciążowy w 14 dniu po stosunku.