Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strach przed ciemnością i pojazdami oraz lęk o zdrowie

Wszystkiego się boję. Jak tylko się ściemni to się boję, o niczym innym nie myślę tylko, że dostanę ataku czy zawału serca, umrę tu i teraz. Do tego mam różne tiki nerwowe. Boję się przebywać w kościele, w dużych przestrzeniach, boję się kierować samochodem, a nawet być w nim pasażerem. Boję się także jazdy autobusem. Jak się ściemni żyję tylko myślami, że coś mi się stanie. Krzyczę po nocach. Nie potrafię sobie pomóc, bo pomimo najbliższych jestem z tym sama, bo oni to lekceważą.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Zaburzenia lękowe

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują Pani najlepszą metodę / formę leczenia Pani (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic (NFZ) lub prywatnie (np. ośrodek rasztów, gab.prywatne).

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
zachęcam do spotkania z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeuty, który po rozmowie będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie oddziaływania (psychoterapię lub farmakoterapię).

0

Witam,

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy psychiatrycznej w celach diagnostyki, cz z poradnictwa psychoterapeutycznego np. W Poradni Leczenia Nerwic. Najskuteczniejsze może okazać się połączenie farmakologii która pozwoli wyciszyć organizm z terapią, która pozwoli znaleźć żródło i poradzić sobie z objawami.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy