Strach przed ciemnością i widzenie zjaw

Witam. Prosił bym o odpowiedź w sprawie mojego problemu. Boje sie ciemności, że ktoś jest w moim pokoju, coś stoi, patrzy się, szeleści.. Widuje zjawy bez twarzy, coś czarnego, co patrzy na mnie i znika. Raz było to przez kilka sekund.. Dziwne czarne dłonie wychodzące zza dzwi.. Wszystko znika po chwili.. Ale zaczynam się coraz częsciej bać wyjscia wieczorem, mam wrażenie zawsze że ktoś mnie sledzi.. Jak byłem mały podobno byłem u egzorcysty. Mój ojciec miał to samo. Powiesił sie jak miałem3mies

Witam serdecznie

Najważniejsze, żeby Pan się udał do psychologa, lub psychiatry, który pomoże Panu uporać się z problemami, wzmocnić system wartości , poukładać trudne sprawy, uporać się z przeszłością i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam, wydaje się konieczna diagnostyka psychologiczna i psychiatryczna, po której należy podjąć zalecone leczenie. Pozdrawiam i zachęcam, proszę dać sobie szansę na normalne życie.

Witam. Warto aby skonsultował się pan z psychiatrą w bezpośrednim kontakcie i pomyślał o konsultacji z psychoterapeutą aby rozważyć psychoterapię. Mam na myśli psychoterapię psychoanalityczną bądź psychoanalizę.

Witam Pana serdecznie. Odpowiednią formą pomocy dla Pana jest wizyta u lekarza psychiatry. Dobrze dobrane leki powinny złagodzić Pańskie dolegliwości. Ważny jest też dokładny wywiad z rodziną (np. Pana mamą) na temat tego, czy tata się leczył i z jakiego powodu (jaką miał diagnozę). Proszę nie bagatelizować tego problemu i zacząć od wizyty u specjalisty. Małgorzata Danielewicz.