Strach przed dentystą i odruchami wymiotnymi

Witam. Jestem mężczyzną, mam 20 lat. Mam jednak dwa poważne problemy psychiczne (psychologiczne?): strach przed dentystą oraz strach przed wymiotowaniem. I tutaj właśnie zaczyna się sedno sprawy: mam chorego zęba, którego wypadałoby leczyć. Dowcip polega na tym, że ja się po prostu boję samej wizyty jak i leczenia. Już przy włożeniu wacika do ust miałem odruchy wymiotne. Również nie chcę tego operować z znieczuleniem ogólnym, bo już na samą myśl o wymiotowaniu narkozy mam ciarki. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Drogą skutecznego leczenia stanów lekowych i fobii jest zazwyczaj psychoterapia w nurcie poznawczo-behawioralnym i/ lub ze wsparciem farmakologicznym (konsultacja psychiatryczna).

Pozdrawiam!

Bez psychoterapii się nie obejdzie. Istnieją bowiem przyczyny powstawania :wymiotnej" reakcji. Uleczające jest dotarcie do tych przyczyn, zrozumienie i wyuczenie się nowej korzystnej reakcji. Powodzenia w pracy nad soba