Strach przed pierwszym stosunkiem u 21-latki

Witam! Mam 21 lat .Jestem z chłopakiem od 5lat,nie zrobilam z nim jeszcze tego zawsze udalo mi sie uciec . Z jednej strony chcialabym a z drugiej sie boje.Nie wiem od czego zaczac . Boje sie ze po stosunku bede miala obfitsze miesiaczki .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Inicjacja seksualna to ważny element w życiu kobiety. Trzeba być przygotowanym do tego zdarzenia i być pewnym, że się tego chce. W takiej sytuacji ważne jest, że jest to partner stały. Proszę nie obawiać się o to, że po pierwszym stosunku okres będzie bardziej obfity. Ważne jest także aby porozmawiać z partnerem na temat swoich obaw. Proszę pamiętać o zabezpieczeniu.

Wygląda na to, że ma Pani problem, który się utrwalił.
Proponuję wizytę u seksuologa-psychologa.
Wskazana też profilaktyczna wizyta u lekarza ginekologa, także dla uzgodnienia ew. metody regulacji płodności.
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl

Witam, obawa przed pierwszym razem jest naturalna jeśli jednak czujesz, że Twój lęk nie pozwala Ci zrealizować czegoś co chciałabyś zrobić należy się temu dokładniej przyjrzeć. Po pierwsze trzeba się zastanowić czy chcesz rozpocząć współżycie właśnie z nim, po drugie czy sama czujesz się gotowa i czy rzeczywiście tego chcesz. Jeśli odpowiedzi brzmią "tak" warto udać się do psychologa-seksuologa, który razem z Tobą przeanalizuje Twoje emocje. Pozdrawiam, Karolina Piotrowska