Strach przed ponownym zajściem w ciążę i bezsenność po poronieniu

Witam, mam 24 lata, w lutym br. poroniłam w 8 tyg. wiem, że jest to wcześniej,ale jakoś nie potrafię sobie z tym poradzić. Od paru miesięcy kiepsko sypiam, budzę się w nocy zapłakana, bo śni mi się, że jestem w ciąży i cieszymy się, a poźniej wszystko się kończy informacja o poronieniu. Nie chcęcnikogo martwić. Boję się ponownej próby starania się o dziecko.Jak mam przez to przejść? Może powinnam poprostu brać jakieś tabletki nasenne? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Asia

Branie tabletek nasennych może Pani zaszkodzić bardziej niż pomóc.
Proszę pomarzyć o swoich przyszłych dzieciach :)

Witam,
pogodzenie się ze stratą, może być trudne, wymagać nieco czasu a czasami nawet pomocy specjalisty, wydaje mi się, ze w Pani sytuacji wskazana byłaby pomoc psychologa, zachęcam do szukania takiej. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę skorzystać z pomocy - u psychologa czy psychoterapeuty, który pomoże Pani przejść żałobę. A branie tabletek nasennych nie jest najlepszym pomysłem, pewnie pomoże na chwilę ale nie ukoi Pani bólu.