Strach przed porodem u szczupłej kobiety

witam zostal mi miesiac do porodu i bardzo sie boje porodu?jaki to jest ból?czy bardzo boli? jestem szczupła z natury i boje sie ze mam mały kanal rodny i bedzie ciezko

Szanowna Pani!

Proszę się nie bać.Ważna jest budowa kostna kanału rodnego-nawet u bardzo szczupłych kobiet bardzo często jest prawidłowa i nie ma żadnych problemów przy porodzie!

Z poważaniem

katarzyna lewicka

Pani obawy rozwieje badanie usg. Lekarz oceni warunki fizyczne Pani kanału rodnego i wyda decyzję. Poród boli, lecz jest zdecydowanie korzystniejszy dla Pani i dziecka. Wbrew pozorom osoby szczupłe niejednokrotnie rodzą łatwiej niż otyłe więc proszę być dobrej myśli a na porodówkę zabrać ulubioną muzykę i osobę towarzyszącą. To doda Pani otuchy i pozwoli przetrwać trudne chwile. Powodzenia!