Strach przed przyszłością a depresja

Jestem 22-letnim studentem. Od 4 lat borykam się z depresją(tak mi się wydaję). Jestem załamany, ponieważ będąc w tym wieku nie wiem co chce w życiu robić, Nie mam pomysłu na dochodowe studia, jednocześnie boję się podejmowania studiowania ciężkich kierunków z faktu, iż mógłbym stracić kolejne lata życia. Boję się przyszłości, wydaje mi się, że nie poradzę sobie w dalszym życiu bez rodziców. Przez 4 lata, od zdania matury ani razu chyba nie byłem spokojnym zadowolonym człowiekiem.Stres narasta.

Witam, w Pana cierpieniu pomoże podjęcie psychoterapii. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, bezpłatnie pomoc Pan uzyska w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczania.
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradni Lecz. Nerwic, PZP lub prywatnie.