Strach przed samotnym spaniem

Dzień dobry Mam problem bardzo podobny do wyżej wyminionego. Mam 20 lat a panicznie boje się sama spać a jezeli juz sama usne musze miec swiatlo włączone. Nie umiem juz bez swiatla spać zapalonego. Bywa juz to dla mnie uciążliwe;/ musze miec zatkane uszy stoperami żeby nic nie słyszeć. Jak sobie radzić?

Witam Panią,
na podstawie Pani opisu trudno zidentyfikować przyczynę Pani problemów i tym samym zaproponować jakieś dobre rozwiązanie. Proponuję zgłosić się na konsultację do psychiatry bądź psychoterapeuty. Tam będzie mogła się Pani dowiedzieć skąd te problemy oraz jakie rozwiązanie będzie dla Pani najlepsze.
Pozdrawiam!

Witam,
zachęcam do udania się na wizytę do psychoterapeuty. Myślę, że 2-3 konsultacje pomogą Pani namierzyć źródło problemu i ustalić, jaka forma pomocy byłaby dla Pani najlepsza. Ważne jest, czy opisywane kłopoty towarzyszą Pani od zawsze czy pojawiły się nagle. Nasuwa mi się też pytanie, czego Pani się obawia? Jakie myśli bądź wyobrażenia w pewien sposób Panią "straszą"?.
Życzę powodzenia i pozdrawiam!