Strach przed schizofrenią u 24-latki z napadami lękowymi

Witam!boje sie ze mam shizofrenie poniewaz wydaje mi sie ze slysze jak ktoś wymawia moje imię.Lecze sie psychiatrycznie juz 7 lat na napady lękowe i czasami jest dobrze ale zle samopoczucie wraca czasami boje sie ze zwariuje

Psychologia

Typowym objawem w schizofrenii jest brak krytycyzmu, jeśli ma Pani świadomość słyszenia głosu i czuje Pani, że nie jest to normalne, to raczej halucynacje słuchowe wywołane lękiem, ale jeśli to nowy objaw w Pani chorobie warto byłoby poinformować o tym lekarza prowadzącego.