Strach przed straceniem kontroli nad sobą

A czy strach, że mogę stracić nad sobą kontrolę i zrobić sobie krzywdę, jest objawem nerwicy? Mam zaburzenia lękowe z napadami lęku.

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Tak. Tego rodzaju lęki i myśli są charakterystyczne dla zaburzeń lękowych. Takie myśli zawsze mają swoją przyczynę. Mogą świadczyć np. o tłumionej złości i silnym poczuciu winy, które kieruje Pani do siebie.

Proszę pomyśleć o podjęciu psychoterapii oraz konsultacji z lekarzem psychiatrą. Leki mogą poprawić nastrój i zmniejszyć lęk, a psychoterapia pomoże Pani odkryć przyczynę lęku i odzyskać równowagę.

Pozdrawiam serdecznie!