Strach przed wychodzeniem z domu u 4-latka

mam pytanie do psyhologa dzieciecego, Mój synek boi sie wychodzić na dwór a dokladnie jest taka sytuacja... jeszcze nie dawno mówił ze boi sie pana, że nie chce wyjść z domu ale zaczeliśmy mu tłumaczyc i tak stponiowo zaczoł wychodzić coraz dalej od domu, teraz nastomist sobie ubzdurał i jak juz wychodzi z domu to pyta sie co chwile jaka muzyka leciała takim przerażonym głosem a po chwili zaczyna płakac i wołac do domu do domu... synek ma nie całe 4lata. prosze o odpowieź

Psychologia

Pani opis jest dość niepokojący, zastanawiam się czy synek bywa pod opieką innych osób niż Pani i mąż. Być może podczas pobytu na dworze zdarzyło się coś co przestraszyło synka i teraz za każdym razem, gdy wychodzicie odtwarza sytuację lękową. Niewątpliwie warto byłoby udać się na wizytę do psychologa dziecięcego, żeby zdiagnozować przyczynę problemu, by w przyszłości nie przerodził się on w zaburzenia lękowe lub fobię.