Strach przed wyzwaniami i porażkami

Witam ! Boję się porażek. Boję sie wyzwań bo strach przed porażką mnie miazdży. Nie ide do pracy, bo boję się, że się będę mylił i przestanę być w niej dobry = motywacja i zapal spadnie i będę chciał z niej uciec. Nawet gdy mi idzie w czyms dobrze to chce z niej ucicec poki jeszcze sie nie pomylilem bo nie wiem jak sobie z nia radzic, do tej pory nic mi nie pomoglo, prosze tak nie da sie zyc! :( Boje sie myslec bo moje myslenie bedzie zle i wyjde na idiote, dlatego nie mysle o rozwiazaniach ;/

Witam

Zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże Panu odkryć źródła opisywanych trudności, wzmocnić poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości, wspólnie z Panem odkryje sposoby motywowania się i radzenia sobie ze stresem. Skuteczny może okazać się dla Pana również udział w treningach relaksacyjnych, spotkaniach grupowych, czy warsztatach samorozwoju.

Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Binder

Warto przyjrzeć się wraz z psychologiem, z czego problem wynika- z niskiej samooceny, poczucia wartości, pewności siebie? Trudnych wczesnych doświadczeń? Być może zaburzeń osobowości?
Perfekcjonizm często jest rodzajem mechanizmu obronnego.
Zachęcam do spotkania z psychologiem i praca nad sobą, która pozwoli na zmianę, a tym samym doświadczanie większej satysfakcji i radości z relacji z innymi, akceptacji siebie, swoich mocnych i słabych stron oraz podejmowania życiowych, dorosłych wyzwań.